ULUBIONY KIOSK - PRZEJRZYJ I ZAMÓW WERSJA MOBILNA

Strefa sprzętu / Fotonews

Sony NEX-5T - lepsza komunikacja Maciej Zieliński

2013-08-27
0 komentarzy
0
Facebook Google Wykop Twitter Pinterest
Sony NEX-5T - lepsza komunikacja
NEX-5T to najnowszy model z popularnej serii bezlusterkowócw Sony. Najważniejszą nowością jest moduł NFC, umożliwiający błyskawiczne przesyłanie zdjęć do smartfonu lub na tablet.

W odświeżonej wersji modelu NEX-5R nie znajdziemy zbyt wielu nowości. To w zasadzie ten sam niewielki i bardzo zgrabny korpus, wyposażony w stosunkowo dużą matrycę APS-C Exmor APS HD CM o uniwersalnej rozdzielczości 16,1 Mp, która pracuje w szerokim zakresie czułości ISO 100-25 600.

 

Fotografując w trybie zdjęć seryjnych wykonamy maksymalnie 3 kl./s, lub nawet 10 kl./s w trybie priorytetu szybkości z ostrością ustawianą na pierwsze ujęcie. Za szybkie ostrzenie, podobnie jak w NEX-5R odpowiada hybrydowy system autofokusa, oparty na 99 polach detekcji fazy oraz 25 detekcji kontrastu. Zaletą jest też wygodny, dotykowy ekran LCD o dobrej rozdzielczości 921 tys. pikseli. Odchylany o 180 stopni, umożliwia wygodne wykonywanie autoportretów z ręki.

 

Wygląda na to, że jedyną ważną nowością, jest nowy moduł NFC, dzięki któremu możemy bardzo łatwo przesyłać multimedia na urządzenia mobilne - wystarczy zbliżyć aparat do smartfona lub tabletu by przerzucić pliki. Niestety na razie z tej funkcji skorzystają tylko użytkownicy urządzeń z systemem android.

 

Ponadto nareszcie polscy użytkownicy mogą też korzystać z serwisu PlayMemories Camera Apps, z którego można pobrać i zainstalować aplikacje, które poszerzają możliwości aparatu. Wśród bardziej popularnych można wymienić bezpośrednie połączenie z Facebookiem przez Wi-Fi (a od 26 września również do Flickr), "Efekt wizualny +", czyli dodatkowe filtry, oraz "Inteligentne zdalne sterowanie", dzięki któremu użytkownicy mogą kontrolować ekspozycję aparatu oraz uruchomić migawkę za pomocą swoich smartfonów lub tabletów, niestety nadal tylko z systemem Android.

Na 26 września Sony planuje też aktualizację "Smart Remote Control" do wersji 2.0, dodając możliwość kontrolowania autofokusa bezpośrednio z ekranu dotykowego smartfonu lub tabletu. Dodatkowo, MF Assist pozwala na dokładne sprawdzenie ostrości portretów oraz zdjęć makro zrobionych telefonem lub za pomocą tabletu.

Aparat trafi do sprzedaży we wrześniu, w podstawowym zestawie dostaniemy go z obiektywem E 16-50 mm f/3,5-5,6 OSS

Serwisy specjalne
Partnerzy

 

 

 

Digital Camera Polska
Wydanie na tablet:
Tablet
App Store Google Play
Wydawca
AVT-Korporacja Sp. z o.o.

AVT Korporacja
Sp. z o.o.

ul. Leszczynowa 11
03-197 Warszawa

tel.: 22 257 84 99
fax.: 22 257 84 00

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
avt.pl
ulubionykiosk.pl